1A Washington State MAT CLASSIC XXV Championships 2013
Weight Class : 106
1. 12-CHRISTIAN ALEJANDREZ (QUIN)	QUINCY         	7-1
2. 10-DAVID PETERSON (HILD)	HIGHLAND       
3. 12-RYAN WILSON(ELMA)	ELMA           	2-0 1ST OT
4. 10-JOJO SARINGAN(CSRK)	CASTLE ROCK    
5. 11-JESUS DOMINGUEZ (WARD)	WARDEN         	F 6-3
6. 10-MIGUEL CANALES (WARD)	WARDEN         
7. 10-SEBASTIAN MORALES(FRKS)	FORKS          	7-0
8. 10-OSCAR ORTIZ (CONN)	CONNELL        

Weight Class : 113
1. 12-GABE MARTINEZ (QUIN)	QUINCY         	4-2
2. 10-VICTOR ALMAGUER (GRAN)	GRANGER        
3. 11-RICKY ALMAGUER (GRAN)	GRANGER        	7-6
4. 12-MATT GAMINO(ELMA)	ELMA           
5. 12-JORDAN BOOTH(CSRK)	CASTLE ROCK    	FALL 3:40
6. 11-BRANDON MEDINA (BREW)	BREWSTER       
7. 12-JOSE CERVANTES(CONN)	CONNELL        	10-7
8. 09-TONY KLEPEC (OKAN)	OKANOGAN       

Weight Class : 120
1. 12-JOSHUA SALCEDO (GRAN)	GRANGER        	11-0
2. 12-ANDRES TEREZA (HILD)	HIGHLAND       
3. 11-DARIUS JUDD (LKSD)	LAKESIDE(9 MILE	5-2
4. 12-IVAN LOVE (RSID)	RIVERSIDE{CHATT
5. 11-COLLIN AITCHESON (TONA)	TONASKET       	10-1
6. 10-BOBBY BRIEN(ROCH)	ROCHESTER      
7. 11-CARSON HORTON(CSRK)	CASTLE ROCK    	2-1
8. 11-JUAN PABLO SALCEDO (HILD)	HIGHLAND       

Weight Class : 126
1. 12-ADRIAN GUERRERO (GRAN)	GRANGER        	2-1
2. 11-JOSH CRAGER(CCCS)	CASCADE CHRISTI
3. 11-KLINT BROWN (LKSD)	LAKESIDE(9 MILE	3-2
4. 12-JEFFREY STEDTFELD (TONA)	TONASKET       
5. 09-ADRIAN MORALES (GRAN)	GRANGER        	9-7
6. 09-JORGE JUAREZ (TONA)	TONASKET       
7. 11-NATHAN CARROLL(CSRK)	CASTLE ROCK    	INJ DEF
8. 11-RAMSES RODELO (WARD)	WARDEN         

Weight Class : 132
1. 12-ERICK GARCIA (CHEL)	CHELAN         	FALL 5:47
2. 11-TYLER MILER(STEV)	STEVENSON      
3. 11-TANNER SAMPLE(ELMA)	ELMA           	DISQ
4. 12-VICENTE MIRELES (MABT)	MABTON         
5. 11-JOEY WALTON(MTBK)	MT. BAKER      	3-2
6. 11-ETHAN VISSER (CASH)	CASHMERE       
7. 12-JESSY GONZALES (ZILL)	ZILLAH         	FALL 3:55
8. 12-RILEY FISHER(TENI)	TENINO         

Weight Class : 138
1. 12-CORTES HERNANDEZ (ZILL)	ZILLAH         	5-3 1ST OT
2. 12-ANTON KING (MDLK)	MEDICAL LAKE   
3. 10-ALEXANDER AGUILAR (OMAK)	OMAK           	FALL 1:59
4. 11-TYSON DICK(ELMA)	ELMA           
5. 12-CASEY HEATON (KALA)	KALAMA         	FALL 3:40
6. 12-KALE SETZER (KION)	KIONA-BENTON   
7. 11-JACOB JAMES (CASH)	CASHMERE       	8-1
8. 11-RICKY BARRAGAN(FRKS)	FORKS          

Weight Class : 145
1. 11-ROBERTO OROZCO (CONN)	CONNELL        	9-4 1ST OT
2. 10-LUCAS EASTMAN(ROCH)	ROCHESTER      
3. 10-DIEGO HERNANDEZ (ZILL)	ZILLAH         	11-2
4. 11-ISIAS JIMENEZ (QUIN)	QUINCY         
5. 12-BRAYDEN PROCTOR (RSID)	RIVERSIDE{CHATT	6-4
6. 10-SHAWN GODINHO(CSRK)	CASTLE ROCK    
7. 11-AUSTIN CRISTELLI(ELMA)	ELMA           	2-1
8. 12-JUSTIN BELDING(BLAN)	BLAINE         

Weight Class : 152
1. 12-SHANE MCMURRAY (ZILL)	ZILLAH         	6-4
2. 12-PACER SAID(CSRK)	CASTLE ROCK    
3. 12-RUSSELL SMITH (CHEW)	JENKINS{CHEWELA	10-8
4. 11-CARTER BUSHMAN (QUIN)	QUINCY         
5. 12-TUCKER SIMONTON (CBUR)	COLUMBIA(BURBAN	7-5
6. 11-SAMMY TRUDEAUX (OMAK)	OMAK           
7. 12-JONATHAN MOLINA(HOQM)	HOQUIAM        	FALL 2:23
8. 12-SETH RISNER(CSRK)	CASTLE ROCK    

Weight Class : 160
1. 12-LEVI GODINHO(CSRK)	CASTLE ROCK    	FALL 5:53
2. 12-AUSTIN BOOKER (TONA)	TONASKET       
3. 11-ANTONIO MELENDEZ (QUIN)	QUINCY         	7-6
4. 12-GABE BUNKER(LACT)	LACENTER       
5. 12-ABEL MORALES (GRAN)	GRANGER        	3-1
6. 11-EMILIO BUSTOS (ROYL)	ROYAL          
7. 11-TOM ODNEAL (ILWA)	ILWACO         	FALL 2:00
8. 10-TYLER MCTEE (NVAL)	NACHES VALLEY  

Weight Class : 170
1. 12-ALEX MYRICK (ROYL)	ROYAL          	4-2
2. 12-ADAM COLLINS (CHEW)	JENKINS{CHEWELA
3. 11-SHANE ARMSTRONG(VASH)	VASHON ISLAND  	6-3
4. 10-ANTHONY LOUTHAN(MONT)	MONTESANO      
5. 11-CODY HARVILL (OMAK)	OMAK           	13-7
6. 11-KYLE WILKINS (GOLD)	GOLDENDALE     
7. 11-BOBBY ANDERSON (CHEL)	CHELAN         	5-1 1ST OT
8. 12-JIM MYERS (ZILL)	ZILLAH         

Weight Class : 182
1. 11-CRUZ DEL ANGEL (KION)	KIONA-BENTON   	8-3
2. 12-TYREL CRONK(MTBK)	MT. BAKER      
3. 12-DUSTIN CRABTREE (RSID)	RIVERSIDE{CHATT	11-9 3RD OT
4. 12-CHRISTIAN GUERRERO (ROYL)	ROYAL          
5. 10-MARKUS GOLDBACH (FREE)	FREEMAN        	8-0
6. 11-CHASE LAM(CSRK)	CASTLE ROCK    
7. 11-JOSIAH THOMPSON (NEWP)	NEWPORT        	3-0
8. 11-JACK YORGESEN (WAHL)	WAHLUKE        

Weight Class : 195
1. 12-ABIDAN DUARTE (GRAN)	GRANGER        	2-1
2. 11-PRESTON MORRIS(VASH)	VASHON ISLAND  
3. 12-CALEB JOHNSON(BLAN)	BLAINE         	FALL 1:24
4. 11-GREG HEINEN (CONN)	CONNELL        
5. 11-ZACH WARDLE(WDLD)	WOODLAND       	5-3 1ST OT
6. 10-DAMON DAVIS(CCCS)	CASCADE CHRISTI
7. 11-ELI GALENO (GRAN)	GRANGER        	FALL 2:49
8. 11-JACOB CUTRELL (OMAK)	OMAK           

Weight Class : 220
1. 11-ASA SCHWARTZ (CHEL)	CHELAN         	6-4 1ST OT
2. 12-ADAM HANSEN (WARD)	WARDEN         
3. 11-JOEL WARD(FRKS)	FORKS          	9-4
4. 10-TEIGAN GLIDEWELL (FREE)	FREEMAN        
5. 12-STERLING HONEYCUTT(MTBK)	MT. BAKER      	5-3
6. 12-PATRICK MONELL(SWHD)	SOUTH WHIDBEY  
7. 10-MATT SHIELDS(ROCH)	ROCHESTER      	8-4
8. 12-WYATT GUSTASON(EATV)	EATONVILLE     

Weight Class : 285
1. 11-CODY ZYPH (KION)	KIONA-BENTON   	15-5
2. 10-MIGUEL MORALES(FRKS)	FORKS          
3. 12-LUIS GARCIA (CHEL)	CHELAN         	FALL 1:52
4. 11-MIKE ANTCZAK(BLAN)	BLAINE         
5. 12-JEREMIAH ATKINS (ZILL)	ZILLAH         	2-1
6. 12-JASON GUZMAN (QUIN)	QUINCY         
7. 11-DUSTIN OLSON (CHEW)	JENKINS{CHEWELA	FALL 4:38
8. 11-CHASE DEMOOR(EATV)	EATONVILLE