4A Washington State MAT CLASSIC XXV Championships 2013
Weight Class : 106
1. 09-MICHAEL SOLER (LKST)	LAKE STEVENS   	8-3
2. 10-TREY LONG (MSLK)	MOSES LAKE     
3. 12-FABIAN WICKHAM (EMNT)	EASTMONT       	4-2
4. 09-AJ CREW (LKST)	LAKE STEVENS   
5. 12-SPENCER SCHROEDER (GKAP)	GRAHAM-KAPOWSIN	FALL 4:48
6. 10-NICK SMITH (KLAK)	KENTLAKE       
7. 09-CLAYTON CLARK (MSLK)	MOSES LAKE     	FALL 1:21
8. 12-JOSE NAVA-MONTEZ(SKVW)	SKYVIEW        

Weight Class : 113
1. 11-NOAH CUZZETTO (EDWD)	EDMONDS-WOODWAY	FALL 3:09
2. 10-DARREN HARRIS (YELM)	YELM           
3. 09-BRYSON BEARD (CVAL)	CENTRAL VALLEY 	3-2
4. 11-DANIEL RICE(UNON)	UNION          
5. 11-FERNANDO LEVYA (MSLK)	MOSES LAKE     	4-2
6. 11-MATT PETRINI (MEAD)	MEAD           
7. 09-PHILLIP SPRINGSTEEN (BETH)	BETHEL         	4-0
8. 10-JORDAN RHODES (TBEA)	TODD BEAMER    

Weight Class : 120
1. 10-TIMMY MARTINEZ (PSCO)	PASCO          	4-2
2. 12-TIM WHITEHEAD (TAHO)	TAHOMA         
3. 11-RAMON ORTIZ(EGVN)	EVERGREEN(VANCO	4-2
4. 09-JAKE DOUGLAS (LKST)	LAKE STEVENS   
5. 12-JUAN LOPEZ (DVIS)	DAVIS          	FALL 2:26
6. 10-WALKER MEYERS (KWOD)	KENTWOOD       
7. 10-CHASE CLASEN (MSLK)	MOSES LAKE     	4-2
8. 12-WARREN SPRECHER (CKIT)	CENTRAL KITSAP 

Weight Class : 126
1. 10-BLAKE BEARD (CVAL)	CENTRAL VALLEY 	FALL :21
2. 11-TYE LOMMASSON(CAMA)	CAMAS          
3. 11-CRUZ VELASQUEZ (TAHO)	TAHOMA         	9-7
4. 12-BRANDON GONZALEZ (PSCO)	PASCO          
5. 11-GINO OBREGON (CCEV)	CASCADE(EVERETT	10-8
6. 11-HAFTOM TAFERE (TBEA)	TODD BEAMER    
7. 12-ALBERTO MONTES DEOCA (WENA)	WENATCHEE      	10-5
8. 09-BRIAN SHORT (SPAN)	SPANAWAY LAKE  

Weight Class : 132
1. 11-COLTON ORRINO (CVAL)	CENTRAL VALLEY 	8-3
2. 12-GABE BOYNAY (TAHO)	TAHOMA         
3. 12-ADAM ROMANO (GKAP)	GRAHAM-KAPOWSIN	7-1
4. 11-JUNIOR GODINHO(UNON)	UNION          
5. 11-NATHAN VULLIET (EDWD)	EDMONDS-WOODWAY	4-3
6. 09-LOGAN PINE (OLYM)	OLYMPIA        
7. 11-DALTON MEYERS (KWOD)	KENTWOOD       	INJURY DEFAULT
8. 11-BRYCE THOMAS- DISQ (ARLG)	ARLINGTON      

Weight Class : 138
1. 12-DILLON HARRIS (YELM)	YELM           	FALL 3:15
2. 12-JOSHUA SMITH (KMER)	KENT MERIDIAN  
3. .10-CORDE FERREIRA (GKAP)	GRAHAM-KAPOWSIN	6-4
4. 12-GREG EAGLE (SNOH)	SNOHOMISH      
5. 12-JESSE PETERSON (LKST)	LAKE STEVENS   	FALL 4:28
6. 11-JOEY GURKE(SKLN)	SKYLINE        
7. 11-JUSTIN WEIDING (TAHO)	TAHOMA         	FALL :53
8. 11-PRYCE SEELY (RICH)	RICHLAND       

Weight Class : 145
1. 12-ERIC SOLER (LKST)	LAKE STEVENS   	3-2
2. 12-IAN STEEN (GKAP)	GRAHAM-KAPOWSIN
3. 12-CLAYTON SMITH (CHIW)	CHIAWANA       	4-3
4. 12-ARTHUR SARGENT (KRID)	KENTRIDGE      
5. 11-BRANDON BRENENSTAHL (RGPU)	ROGERS(PUYALLUP	FALL 1:45
6. 12-DAVID MUNDING (MEAD)	MEAD           
7. 11-SAM BERRY(UNON)	UNION          	INJURY DEFAULT
8. 10-JOSH BECKLER (KLAK)	KENTLAKE       

Weight Class : 152
1. 12-BRANDON DAVIDSON(BOTH)	BOTHELL        	FALL 2:33
2. 12-TEKWON WALLACE(EGVN)	EVERGREEN(VANCO
3. 12-TREVOR ANDERSON (BETH)	BETHEL         	12-3
4. 12-ADAM GASCOYNE (SKIT)	SOUTH KITSAP   
5. 12-DAMIAN JACKSON (RGPU)	ROGERS(PUYALLUP	1-0
6. 12-GABE MORALES(HERI)	HERITAGE       
7. 11-JEREMIAH REYNOLDS(UNON)	UNION          	FALL 3:54
8. 12-TANNER PERRY (SNOH)	SNOHOMISH      

Weight Class : 160
1. 12-TYLER MCLEAN (MEAD)	MEAD           	11-3
2. 12-ANTHONY ALLRED (YELM)	YELM           
3. 12-MACK BUSEY (GKAP)	GRAHAM-KAPOWSIN	6-2
4. 11-HUNTER LORD (LYNN)	LYNNWOOD       
5. 09-MITCHELL OWENS (TBEA)	TODD BEAMER    	FALL 2:07
6. 12-JON REYNOLDS(UNON)	UNION          
7. 12-BLAKE SANDER (LKST)	LAKE STEVENS   	5-3 OT
8. 12-CHRIS MCELROY (TAHO)	TAHOMA         

Weight Class : 170
1. 11-CHANDLER ROGERS (MEAD)	MEAD           	FALL 3:39
2. 12-ANTHONY THOMAS(EGVN)	EVERGREEN(VANCO
3. 12-DARIN HARDGROVE (EMNT)	EASTMONT       	3-2
4. 10-CODY VIGOREN (LKST)	LAKE STEVENS   
5. 12-BRYCE BROOME (SKIT)	SOUTH KITSAP   	5-0
6. 12-JOSH BOEKELMAN (KWOD)	KENTWOOD       
7. 12-CAMERON SIMPSON (RICH)	RICHLAND       	8-5
8. 10-ALEX BERFANGER(UNON)	UNION          

Weight Class : 182
1. 11-RYAN CHRISTENSEN(WDNV)	WOODINVILLE    	4-1
2. 12-TANNER DAVIS (CVAL)	CENTRAL VALLEY 
3. 12-AUSTEN SILVERS (CHIW)	CHIAWANA       	6-2
4. 12-JOSH NEWBILL (OLYM)	OLYMPIA        
5. 12-IAN HORROCKS(SKVW)	SKYVIEW        	11-6
6. 12-TAYLOR LADENBURG (BLMN)	BELLARMINE     
7. 12-JAMES WEST (AUBN)	AUBURN         	FALL 1:19
8. 12-MICHAEL BEARD (SKIT)	SOUTH KITSAP   

Weight Class : 195
1. 12-JOSEPH GOMEZ (GKAP)	GRAHAM-KAPOWSIN	2-1 OT
2. 12-MATT HOPKINS (TAHO)	TAHOMA         
3. 12-THOMAS KEMP (KMER)	KENT MERIDIAN  	2-1
4. 11-JOSEPH MEYER (PUYL)	PUYALLUP       
5. 12-ERIC HARPER(ELAK)	EASTLAKE       	6-3
6. 12-KYLE HOFFMAN (EMNT)	EASTMONT       
7. 12-MASON PROUDFIT(UNON)	UNION          	6-3
8. 12-TANNER HARTSOCH (OLYM)	OLYMPIA        

Weight Class : 220
1. 11-MATT VOSS (PUYL)	PUYALLUP       	5-2
2. 12-KYLE LESMEISTER (WENA)	WENATCHEE      
3. 12-SEAN MCALHANEY(SKLN)	SKYLINE        	FALL 4:31
4. 12-SHAQ REED (LKST)	LAKE STEVENS   
5. 11-MASON JU (MEAD)	MEAD           	7-2 OT
6. 12-LOGAN REARDON (WALA)	WALLA WALLA    
7. 12-BRANDON CHAMPACO (SPAN)	SPANAWAY LAKE  	FALL :21
8. 11-TYLER DADY(BGRD)	BATTLEGROUND   

Weight Class : 285
1. 12-BRANDON JOHNSON (LKST)	LAKE STEVENS   	7-3
2. 12-DAMIEN MEDEIROS (SKIT)	SOUTH KITSAP   
3. 12-ED TORRES (TAHO)	TAHOMA         	3-1
4. 11-TRENT NIVALA (PUYL)	PUYALLUP       
5. 12-TYLER DESKINS (KLAK)	KENTLAKE       	3-1 OT
6. 10-AUSTIN WRIGHT(EGVN)	EVERGREEN(VANCO
7. 12-GEORGE JOHANSON (EDWD)	EDMONDS-WOODWAY	FALL 1:30
8. 12-JONATHAN NORRIS(ISSA)	ISSAQUAH