B Washington Mat Classic XXV Championships 2013
Weight Class : 106
1. 10-TRENT SKELTON (LBEL)	LIBERTY BELL 	16-0
2. 10-JOSE PACO MARIN (KITT)	KITTITAS     
3. 08-TRISTAN CHANTRY (SELK)	SELKIRK      	Fall 1:53
4. 09-AUSTIN STAUFFER (DVPT)	DAVENPORT    
Weight Class : 113
1. 12-MARCO BAUTISTA (WNLK)	WINLOCK      	8-5
2. 10-KAIN FELTWELL (LBSG)	LIBERTY (SPAN
3. 09-MITCH BARNEY (COLF)	COLFAX       	9-8
4. 11-MATT CARROLL (TBAP)	TACOMA BAPTIS
Weight Class : 120
1. 12-TYLER OSBORN (MWAL)	MARY WALKER  	8-0
2. 12-TAYLOR WOODRUFF (LBEL)	LIBERTY BELL 
3. 10-OSCAR PAKOOTAS (LROS)	LAKE ROOSEVEL	Fall 3:38
4. 11-JOSE KIKE MARIN (KITT)	KITTITAS     
Weight Class : 126
1. 12-JUSTIN MCMILLAN (LBEL)	LIBERTY BELL 	Fall 3:10
2. 12-RODRIGO ALVARADO (WSWN)	WHITE SWAN   
3. 11-TONY RAUPP (WNLK)	WINLOCK      	Fall 3:52
4. 10-ALEX JOHNSON (WAHK)	WAHKIAKUM    
Weight Class : 132
1. 12-NATHAN SORCI (REAR)	REARDAN      	Fall :59
2. 09-JACOB MCMILLAN (LBEL)	LIBERTY BELL 
3. 12-HUGO BARAJAS (WSWN)	WHITE SWAN   	7-6
4. 11-JD GALLEGOS (KITT)	KITTITAS     
Weight Class : 138
1. 12-JON WALLING (KITT)	KITTITAS     	8-6 OT
2. 10-EMMETT FINK (LBEL)	LIBERTY BELL 
3. 11-KODIE HORN (LROS)	LAKE ROOSEVEL	Fall 2:06
4. 11-MASON MACKEY (WAHK)	WAHKIAKUM    
Weight Class : 145
1. 12-ORRIN GROSS (LROS)	LAKE ROOSEVEL	13-5
2. 11-MILO HOLSTON (LBEL)	LIBERTY BELL 
3. 12-KEANU NIEZWAAG (RITZ)	RITZVILLE-LIN	Inj. Def.
4. 10-WALTER HARRIS (NWCH)	NORTHWEST CHR
Weight Class : 152
1. 12-CHARLIE ELDRED (REAR)	REARDAN      	DQ
2. 12-DEREK FRUIN (ONAL)	ONALASKA     
3. 10-BEN ALFORD (NWCH)	NORTHWEST CHR	5-2
4. 12-GARRETT GINTER (PATE)	PATEROS      
Weight Class : 160
1. 12-RYAN SMITH-SLAYMAKER (POMY)	POMEROY      	14-12 OT
2. 12-DAHLTON ZAVALA (LCON)	LA CONNER    
3. 12-ZACH WEST (NAPV)	NAPAVINE     	13-6
4. 11-KEVIN KNAUFF (GPAL)	GARFIELD/PALO
Weight Class : 170
1. 12-WYATT JENKINS (POMY)	POMEROY      	Fall 1:43
2. 12-JOHN HYLDEN (TCPR)	TRI-CITIES PR
3. 12-MICHAEL HASKINS (SELK)	SELKIRK      	Fall :28
4. 10-NICK ANDERSON (WILB)	WILBUR-CRESTO
Weight Class : 182
1. 11-HUNTER BORDEN (RAYM)	RAYMOND      	6-3
2. 12-SEAN WATERS (LROS)	LAKE ROOSEVEL
3. 12-GARET SAX (SELK)	SELKIRK      	Fall 4:52
4. 10-LANE MONTEITH (DARR)	DARRINGTON   
Weight Class : 195
1. 12-IKE MARTINEZ (REAR)	REARDAN      	8-6 OT
2. 12-LEVI SEYLOR (COUL)	ALMIRA-COULEE
3. 10-MATTHEW BOYES (RAYM)	RAYMOND      	8-3
4. 12-WIL JAMES (LCON)	LA CONNER    
Weight Class : 220
1. 12-AUSTIN REISDORPH (POMY)	POMEROY      	14-3
2. 09-MASON MCKENZIE (DARR)	DARRINGTON   
3. 12-STEVEN BROOM (ADNA)	ADNA         	Fall 4:30
4. 12-CORY GOBLE (RITZ)	RITZVILLE-LIN
Weight Class : 285
1. 12-DAMON DIXON (WILB)	WILBUR-CRESTO	Fall :37
2. 10-DANIEL FRUH (NBCH)	NORTH BEACH  
3. 10-MARK DITURI (MWAL)	MARY WALKER  	Fall 3:57
4. 10-OCTAVIO ALEJANDRE (LROS)	LAKE ROOSEVEL