Girls Washington State MAT CLASSIC XXV Championships 2013
Weight Class : 100
1. 10-MARIZZA BIRRUETA (GVEW)	GRANDVIEW      	5-3
2. 11-DEIANEIRA CAUDLE (WARD)	WARDEN         
3. 12-ISABELLA SILVA-PIRES(CENT)	CENTRALIA      	13-8
4. 10-ELIZABETH GALVEZ (TOPP)	TOPPENISH      
5. 10-QUINN O'BRYANT(PRAR)	PRAIRIE        	3-1
6. 12-KENDRA SMITH (RGPU)	ROGERS (PUYALLU
7. 11-ALISON JOHNSON(CKIT)	CENTRAL KITSAP 	FALL 4:44
8. 09-ELIZABETH SCHWENDEMAN(GHAR)	GIG HARBOR     

Weight Class : 106
1. 12-RACHEL ARCHER(WNLK)	WINLOCK        	TF 15-0 5:30
2. 12-KASSI STRANO(BGRD)	BATTLE GROUND  
3. 12-ISIS WADLEIGH(TIMB)	TIMBERLINE     	13-5
4. 10-HALEY FRANICH (PUYL)	PUYALLUP       
5. 12-MELISA VASQUEZ (WARD)	WARDEN         	FALL 1:58
6. 12-CYNTHIA RAMIREZ (QUIN)	QUINCY         
7. 11-DANIELLE CRAWFORD (GFAL)	GRANITE FALLS  	7-4
8. 10-TAMIKA PIERCE (RICH)	RICHLAND       

Weight Class : 112
1. 10-ARIAN CARPIO (TBEA)	TODD BEAMER    	FALL 2:53
2. 12-TAYLOR LEE (KRID)	KENTRIDGE      
3. 09-VIANNEI PEREZ (GVEW)	GRANDVIEW      	4-3
4. 12-MARY GUTIERREZ (MABT)	MABTON         
5. 12-CASSIE EDWARDS(NAPV)	NAPAVINE       	16-3
6. 12-CASANDRA BECCERRA (BURL)	BURLINGTON EDIS
7. 11-MACKENZIE SCHWENDEMAN (GHAR)	GIG HARBOR     	FALL 2:48
8. 11-ELESHA FORREST (DARR)	DARRINGTON     

Weight Class : 118
1. 09-JORDYN BARTELSON (PUYL)	PUYALLUP       	FALL 3:09
2. 12-BIANCA ARIZPE (FDWY)	FEDERAL WAY    
3. 12-MCKENNA EMMERT(KELS)	KELSO          	4-0
4. 12-IVY RODOLF(KING)	KINGSTON       
5. 12-BRENDA DELEON (WARD)	WARDEN         	FALL 4:02
6. 11-RACHAEL COLECK (EVSK)	EAST VALLEY(SPO
7. 12-KELSEY JONES(WNLK)	WINLOCK        	7-4
8. 09 NATALIE SMITH (MTBK)	MT. BAKER      

Weight Class : 124
1. 09-DESIREE ZAVALA (GVEW)	GRANDVIEW      	2-0
2. 10-TATUM SPARKS (OTHE)	OTHELLO        
3. 11-MEGAN JOHNSON(TUMW)	TUMWATER       	FALL 2:07
4. 10-JESSICA MATA (MTBK)	MT. BAKER      
5. 11-SARA SANCHEZ(WSGL)	WASHOUGAL      	15-2
6. 12-JAZMIN MENDOZA (MABT)	MABTON         
7. 10-HAVEN CAMDEN(WSGL)	WASHOUGAL      	8-4
8. 12-CASSIDY MEYERS (KWOD)	KENTWOOD       

Weight Class : 130
1. 10-MARIAH HORTON(KELS)	KELSO          	FALL 5:43
2. 12-MIEXY GONZALES (WARD)	WARDEN         
3. 12-ABIGAIL ELIZONDO (SUNN)	SUNNYSIDE      	16-11
4. 12-MEGAN YOUNG (MTBK)	MT. BAKER      
5. 12-CALEENDA JOHNSON (SKIT)	SOUTH KITSAP   	Fall 3:28
6. 11-ERIN LOCKE(WSGL)	WASHOUGAL      
7. 12-RAVEN ROGERS(ILWA)	ILWACO         	FALL 2:24
8. 11-SHANNON GEE (STWD)	STANWOOD       

Weight Class : 137
1. 12-ALLESHA REYES (OTHE)	OTHELLO        	4-3
2. 12-COLLEEN REYNOLDS(KELS)	KELSO          
3. 11-CHLOE GARDNER (NOOK)	NOOKSACK VALLEY	FALL 0:33
4. 12- JULIANA TRUJILLO (LAKS)	LAKES          
5. 11-JAMILAH AHMATH(ROCH)	ROCHESTER      	2-0
6. 11-MARIA RIVERA (GRAN)	GRANGER        
7. 12-ALEXYS JOLLEY (WARD)	WARDEN         	FALL 4:54
8. 10-JOANNA MOREIRA (LBIS)	LIBERTY (ISSAQU

Weight Class : 145
1. 12-SONYA REDBIRD(KING)	KINGSTON       	FALL 5:46
2. 10-VANESSA DIXON (TBEA)	TODD BEAMER    
3. 12-BIANCA HERNANDEZ (WARD)	WARDEN         	FALL 3:22
4. 11-DANIELLE CORMIER(ENUM)	ENUMCLAW       
5. 10-ALEJANDRA RODRIGUEZ (GRAN)	GRANGER        	Fall :45
6. 12-ALENA VERA (SHAD)	SHADLE PARK    
7. 11-KYLA CAMPBELL(YELM)	YELM           	FALL 1:53
8. 11-KYLEE DEKOEKKOEK (NOOK)	NOOKSACK VALLEY

Weight Class : 155
1. 12-LUAIPOU LOLOGO (FDWY)	FEDERAL WAY    	FALL 1:55
2. 11-KIAYA VAN SCOYOC(LAKS)	LAKES          
3. 12-DYLAN FAGAN (WRIV)	WHITE RIVER    	7-4
4. 12-SAMANTHA KING(HOQM)	HOQUIAM        
5. 12-VIVIAN BAZAN (QUIN)	QUINCY         	INJ DEF
6. 09-DJ WHITE (LINC)	LINCOLN        
7. 12-TANIA MARTINEZ (PSCO)	PASCO          	FALL 3:48
8. 10-ANEISSA GONZALES (WARD)	WARDEN         

Weight Class : 170
1. 12-SAMANTHA MITCHELL (WRIV)	WHITE RIVER    	TF 16-1 5:16
2. 12-JANET CARRILLO (BREW)	BREWSTER       
3. 10-JESSICA CARDENAS (SUNN)	SUNNYSIDE      	8-3
4. 12-KEARSTIN WILLIAMS(MTVW)	MOUNTAIN VIEW  
5. 11-JACQLYN HUNTER (KITT)	KITTITAS       	15-8
6. 11-ERIKA LINDHOLM (SDWL)	SEDRO WOOLLEY  
7. 12-JENNIFER BEACH(KELS)	KELSO          	FALL 2:00
8. 09-THALIA VELIZ (LYND)	LYNDEN         

Weight Class : 190
1. 10-RYAN GIBBONS(CENT)	CENTRALIA      	11-9 OT
2. 12-AYSHA SCHWINDEN (MTBK)	MT. BAKER      
3. 12-MIXTLY SIMON(BGRD)	BATTLE GROUND  	FALL 1:49
4. 11-TONIE EDWARDS(YELM)	YELM           
5. 11-JASMINE TUILAEPA (PUYL)	PUYALLUP       	6-4
6. 10-FRANCES ZEIMANTZ (LCON)	LA CONNER      
7. 11-DELLISHA HODGES (BURL)	BURLINGTON EDIS	FALL 4:17
8. 12-MIESHA HUNTER (KITT)	KITTITAS       

Weight Class : 235
1. 10-KC MOULDEN(ENUM)	ENUMCLAW       	FALL 3:08
2. 10-HANNAH LEWANDOWSKI (WRIV)	WHITE RIVER    
3. 09-JOSLYN GILLASPIE(CENT)	CENTRALIA      	FALL 1:11
4. 09-AKEMI SCHWINDEN (MTBK)	MT. BAKER      
5. 10-SOPHIA MUNOZ(HILN)	HIGHLINE       	3-1
6. 10-LISA HERNANDEZ (LYND)	LYNDEN         
7. 12-KIMIKO MISIOKA (FIFE)	FIFE           	FALL 4:41
8. 10-ANDREA CONTRERAS (WARD)	WARDEN