2A Washington State MAT CLASSIC XXII Championships 2010
Weight Class : 103
1. 9 JAKE KONZAL (DRPK)	DEER PARK      	F 13-5
2. 9 COLE HARRIS (DRPK)	DEER PARK      
3. 9-ADAM BURCHETT(KLAH)	KLAHOWYA       	2-0
4. 11-CHISM KING (WSGL)	WASHOUGAL      
5. 10-NOLAN TAKEMURA(BELL)	BELLINGHAM     	FALL 2:32
6. 9-LUKE SHELL(STEL)	STEILACOOM     
7. 11 GILBERTO VILLA (OTHE)	OTHELLO        	12-10
8. 09-NICK GRANBERG(BURL)	BURLINGTON EDIS

Weight Class : 112
1. 12-JESSE O'CAMB (CHEH)	W.F. WEST(CHEH)	9-1
2. 12-ENRIQUE MEDINA(BURL)	BURLINGTON EDIS
3. 11-DANIEL PAGE (TUMW)	TUMWATER       	9-3
4. 12 JOSE BARRERA (TOPP)	TOPPENISH      
5. 10-ZACH JOAQUIN(NMAS)	NORTH MASON    	FALL 0:51
6. 11-REN BISHOP(SQAL)	SQUALICUM      
7. 09-CAMERON NOLAN (TUMW)	TUMWATER       	3-1
8. 12-JEREMY WATTAM(ABMR)	ARCHBISHOP MURP

Weight Class : 119
1. 12 OSMAR JAIMEZ (PROS)	PROSSER        	7-2
2. 12 BLAKE ADAMS (DRPK)	DEER PARK      
3. 12-MALCOLM OWINGS(BELL)	BELLINGHAM     	16-10
4. 11-CHRIS LAZO (CENT)	CENTRALIA      
5. 11 DUNCAN RHOADES (CHEN)	CHENEY         	8-1
6. 11-PEDRO JOAQUIN(NMAS)	NORTH MASON    
7. 11-GARRET VARNELL(SULT)	SULTAN         	8-4
8. 10-RENE GASPAR(NMAS)	NORTH MASON    

Weight Class : 125
1. 11 JULIAN ROMERO (TOPP)	TOPPENISH      	FALL 1:10
2. 12-JAKE KREGLO (HOCK)	HOCKINSON      
3. 11 MATT JORDAN (OTHE)	OTHELLO        	3-1
4. 11-ROBERT CAMPOS(BURL)	BURLINGTON EDIS
5. 12-JOSE ABINA (CENT)	CENTRALIA      	5-4
6. 10 KIT MAJOR (RSID)	RIVERSIDE(CHATT
7. 11-COLTON WEIKS (TUMW)	TUMWATER       	8-4
8. 11 LISTON IDLER (ELLE)	ELLENSBURG     

Weight Class : 130
1. 12 QUINN TATE-GANNON (WVSK)	WEST VALLEY(SPO	8-4
2. 11 MANNY  YBARRA (QUIN)	QUINCY         
3. 12-CODY MCNURLIN (CHEH)	W.F. WEST(CHEH)	4-3
4. 11 EDUARDO MONTES (OTHE)	OTHELLO        
5. 11 BRENTON BEARD (RSID)	RIVERSIDE(CHATT	7-0
6. 11-COLBY WRIGHT(ANAC)	ANACORTES      
7. 11-JESUS GONZALEZ(FIFE)	FIFE           	1-0
8. 12-JAMAL MALLAK(BLAN)	BLAINE         

Weight Class : 135
1. 12 REUBEN LOPEZ (OTHE)	OTHELLO        	16-5
2. 10-ANDREW WHITE (CHEH)	W.F. WEST(CHEH)
3. 12 MASON YATES (EVYK)	EAST VALLEY(YAK	FALL 4:59
4. 12-FEYNMAN LIANG(INTL)	INTERLAKE      
5. 11 LOGAN HUCKINS (CHEN)	CHENEY         	FALL 2:56
6. 11 ADAN CHAVEZ (TOPP)	TOPPENISH      
7. 10-CHANDLER RODRIGUEZ (TUMW)	TUMWATER       	4-3
8. 12 JUSTIN HODGE (RSID)	RIVERSIDE(CHATT

Weight Class : 140
1. 12-ALEX NUNEZ (CHEH)	W.F. WEST(CHEH)	11-3
2. 11 BILLY RHOADS (DRPK)	DEER PARK      
3. 12-CAMDEN NIX(BLAN)	BLAINE         	8-5
4. 12 KURT NYGARD (EPHA)	EPHRATA        
5. 10-JEREMY KORTHUIS(LYND)	LYNDEN         	FALL 1:54
6. 12-DAVID FLYNN(STEL)	STEILACOOM     
7. 12-JOE SAWYERS(KLAH)	KLAHOWYA       	11-2
8. 11-SAM NEWMAN(NMAS)	NORTH MASON    

Weight Class : 145
1. 11-CAM WADE(ABMR)	ARCHBISHOP MURP	8-6
2. 12-CONNOR PELZEL (CENT)	CENTRALIA      
3. 12 CHRIS ROWE (SELA)	SELAH          	7-2
4. 12-JUSTIN SANTOS(SEHO)	SEHOME         
5. 12 JIMMY WILSON (EVYK)	EAST VALLEY(YAK	7-5 OT
6. 11-JUAN CANALES(BURL)	BURLINGTON EDIS
7. 12-AMMON JENSEN(KLAH)	KLAHOWYA       	9-4
8. 10-CODY PAXMAN(CEDC)	CEDARCREST     

Weight Class : 152
1. 12-MARQUES FORD (RVRG)	RIVER RIDGE    	12-10
2. 12-NEIL SELL(KLAH)	KLAHOWYA       
3. 10 DYLAN MILLER (DRPK)	DEER PARK      	2-0
4. 12-NATHANAEL FREY(LYND)	LYNDEN         
5. 11 CHASE FLOREZ (RSID)	RIVERSIDE(CHATT	14-4
6. 12-RYAN GARDNER (CENT)	CENTRALIA      
7. 11-KYLE REIJM(BURL)	BURLINGTON EDIS	FALL 0:56
8. 12-AJ PIECZYNSKI(BLAN)	BLAINE         

Weight Class : 160
1. 11 AMANDO DELEON (OTHE)	OTHELLO        	3-2
2. 12-JOSEPH ZADROZNY (RIDG)	RIDGEFIELD     
3. 12-BEN BELLMONT (CHEH)	W.F. WEST(CHEH)	6-2
4. 10-RILEY PRENTICE (TUMW)	TUMWATER       
5. 12 BRECK WEBLEY (QUIN)	QUINCY         	FALL 0:52
6. 10 TYLER COATES (ELLE)	ELLENSBURG     
7. 12-LEVI LOTT(BELL)	BELLINGHAM     	8-3 OT
8. 12-ANDREW MURRY(SQAL)	SQUALICUM      

Weight Class : 171
1. 12-ADAM WOLFE(STEL)	STEILACOOM     	5-2
2. 11-EASTON HARGRAVE (TUMW)	TUMWATER       
3. 12-JUSTIN KORTHUIS(LYND)	LYNDEN         	9-8
4. 12 DAVID GODINEZ (PROS)	PROSSER        
5. 11 NICK DESROCHES (RSID)	RIVERSIDE(CHATT	3-2
6. 12 RYAN MCNAIR (CHEN)	CHENEY         
7. 12-COREY LATIMER (WSGL)	WASHOUGAL      	6-3
8. 11-JUSTIN POLZIN (RVRG)	RIVER RIDGE    

Weight Class : 189
1. 12-TIM BARRON(SQAL)	SQUALICUM      	3-1
2. 10 JOEY GOMEZ (OTHE)	OTHELLO        
3. 12 AMMON COLLINS (DRPK)	DEER PARK      	11-10
4. 12 BALDO VALDOVINOS (QUIN)	QUINCY         
5. 11-KOLE BRAATEN (CENT)	CENTRALIA      	9-4
6. 12-AUSTIN HANSEN (CHEH)	W.F. WEST(CHEH)
7. 12-TRAVIS SCHRINER(KING)	KINGSTON       	13-8
8. 12-SHAFFER HICKS(BLAN)	BLAINE         

Weight Class : 215
1. 12 NICK KING (CLAK)	CLARKSTON      	8-4
2. 12-JEREMY HOLDAAS(BLAN)	BLAINE         
3. 12 AJ GUIDRY (MDLK)	MEDICAL LAKE   	4-1
4. 11-JUSTIN GILLASPIE (CENT)	CENTRALIA      
5. 10-ALEC POSTLEWAIT(MTBK)	MT. BAKER      	FALL 3:55
6. 12-ROBERT VANDLING(NMAS)	NORTH MASON    
7. 12 HUNTER ORGILL (RSID)	RIVERSIDE(CHATT	8-7 OT
8. 11-FREDDY RODOLF(KING)	KINGSTON       

Weight Class : 285
3. 12-WALTER HATHAWAY(BELL)	BELLINGHAM     	9-6
4. 12 DEVIN NORLAND (CLAK)	CLARKSTON      
5. 12-DONOVAN GRATTON(LYND)	LYNDEN         	3-1
6. 11-BRYCE WELLS(EATV)	EATONVILLE     
7. 12 LUIS RODRIGUEZ (TOPP)	TOPPENISH      	10-5
8. 12-JOEL GARZA(BLAN)	BLAINE