Girls Washington State MAT CLASSIC XXII Championships
Weight Class : 103
1. 12-JOMAE ALEWINE(LKST)	LAKE STEVENS   	Fall 1:48
2. 09-RACHEL ARCHER(WNLK)	WINLOCK        
3. 11-LAUREN RICHARDSON (BREM)	BREMERTON      	5-4
4. 12-ELISE YOSHIOKA(SKVW)	SKYVIEW        
5. 10-JUSTINE PALABRICA(EVRT)	EVERETT        	13-2
6. 11-ELENA GALLEGOS(LYND)	LYNDEN         
7. 11-BRITTANY CARTERBY(KELS)	KELSO          	12-4
8. 11-JULIE YOSHIOKA(SKVW)	SKYVIEW        

Weight Class : 112
1. 12-MADELYNN MCILWAIN(WSGL)	WASHOUGAL      	Fall 2:17
2. 11-CHELSEA REYNOSA(BGRD)	BATTLE GROUND  
3. 10-TIFFANY HU(UNON)	UNION          	7-3
4. 11-CATHERINE KELLY(REDM)	REDMOND        
5. 09-BIANCA ARIZPE (FDWY)	FEDERAL WAY    	6-4
6. 10-CASEY MATHER(STWD)	STANWOOD       
7. 11-ANDREA IVERSEN(SDWL)	SEDRO WOOLLEY  	Fall 2:48
8. 11-SARAH GAMACHE (WILS)	WILSON         

Weight Class : 119
1. 12-CHEL-C BAILEY(CHEW)	CHEWELAH       	7-4
2. 12-RICARDA GARCIA(MTVN)	MT. VERNON     
3. 11-ELLE MUSTION(KELS)	KELSO          	1-0
4. 11-MARIA MANZUETA (FDWY)	FEDERAL WAY    
5. 11-MADELEINE WOLCZKO (VASH)	VASHON ISLAND  	11-1
6. 09-CASSIDY MEYERS (KWOD)	KENTWOOD       
7. 12-EMMA DESTROMP(KELS)	KELSO          	5-2
8. 10-AIKA MITCHELL(LASD)	LAKESIDE (SEATT

Weight Class : 125
1. 11-JALYSSE GARCIA(SDWL)	SEDRO WOOLLEY  	Fall 0:41
2. 11-SHAY WORKMAN(KELS)	KELSO          
3. 12-KEELY CALDWELL(LKWD)	LAKEWOOD       	Fall 2:54
4. 11-HANNA MOON(KNWK)	KENNEWICK      
5. 10-JESSIE KAECH(SDWL)	SEDRO WOOLLEY  	Fall 4:34
6. 11-CHELSEA ROBLES(NVAL)	NACHES VALLEY  
7. 12-KATHRYN SNYDER (EMRD)	EMERALD RIDGE  	Fall 2:21
8. 12-COLLEEN WRIGHT(WSGL)	WASHOUGAL      

Weight Class : 130
1. 11-LIEZL MONDOC(ROCH)	ROCHESTER      	3-0
2. 11-JOCIE WEINBERGER (FDWY)	FEDERAL WAY    
3. 12-MARISSA AUBE(HOQM)	HOQUIAM        	Fall 4:57
4. 11-NAKASHA CUSTER(ILWA)	ILWACO         
5. 12-SHANLI DILLARD(MTBK)	MT. BAKER      	Fall 0:35
6. 09-IRIS RODRIGUEZ(WARD)	WARDEN         
7. 12-MEGAN DUNHAM(WSGL)	WASHOUGAL      	Fall 2:50
8. 09-CAELEENDA JOHNSON (SPAN)	SPANAWAY LAKE  

Weight Class : 135
1. 11-SHERIDAN MCDONALD (KION)	KIONA-BENTON   	Fall 1:48
2. 11-ANNA STAUFFER(SKVW)	SKYVIEW        
3. 10-HAYLEE RABENSTEIN(SDWL)	SEDRO WOOLLEY  	Fall 3:54
4. 10-TAYLOR EDSON(WARD)	WARDEN         
5. 12-KELSEA WILLIAMS(HOQM)	HOQUIAM        	Fall 4:09
6. 10-KAYCEE HURD(YELM)	YELM           
7. 11-SHAYLA HARRIS (GKAP)	GRAHAM-KAPOWSIN	16-9
8. 11-IMARI JONES (LINC)	LINCOLN        

Weight Class : 140
1. 12-ARIN VANDIVER(WSGL)	WASHOUGAL      	9-1
2. 12-SARAH MOQUIN(SDWL)	SEDRO WOOLLEY  
3. 12-AMBER RODRIGUEZ(SUNN)	SUNNYSIDE      	Fall 4:09
4. 12-KAYLEE CARR (EMRD)	EMERALD RIDGE  
5. 10-RANEY LEPPER(MTBK)	MT. BAKER      	Fall 4:38
6. 11-KAYLA RALSTIN (BETH)	BETHEL         
7. 09-DYLAN FAGAN (WRIV)	WHITE RIVER    	Fall 2:20
8. 12-NICHOLE MORRIS(RAIN)	RAINIER        

Weight Class : 145
1. 11-ALYSIA POHREN(SDWL)	SEDRO WOOLLEY  	Fall 5:31
2. 12-ALEXIS WILLCHER(SKLN)	SKYLINE        
3. 12-CHELSSEA EAKINS(WSGL)	WASHOUGAL      	Fall 3:59
4. 12-PUNNEH ABDOLHOSSEINI(GARF)	GARFIELD (SEATT
5. 10-KATRYNIA TODD (AUBN)	AUBURN         	Fall 2:43
6. 12-ADRIENNE ANDERSON(MWAL)	MARY WALKER    
7. 10-MIKAELA KILCUP (WRIV)	WHITE RIVER    	Fall 2:03
8. 09-JASMINE JONES (WASH)	WASHINGTON     

Weight Class : 152
1. 12-LILIA GUDZYUK (AUMV)	AUBURN MOUNTAIN	4-1
2. 10-SEINI ANAU (MTAH)	MT. TAHOMA     
3. 10-STEPHANIE SIMON(EGVN)	EVERGREEN (VANC	6-2
4. 12-KATIE WEIDE(MTBK)	MT. BAKER      
5. 10-MADISON THACKERA (FIFE)	FIFE           	8-4
6. 11-JENNIFER LAW(NBCH)	NORTH BEACH    
7. 11-CARTER MARKS(WARD)	WARDEN         	8-0
8. 11-BRANDAE GREIN(INTL)	INTERLAKE      

Weight Class : 160
1. 11-ALYSSA CALHOON(WVYK)	WEST VALLEY (YA	Fall 5:27
2. 12-MICHAELA ECKLUND(MONT)	MONTESANO      
3. 11-KAFOATU ANAU (MTAH)	MT. TAHOMA     	Fall 3:31
4. 12-CASSIE MARTIN(OLYM)	OLYMPIA        
5. 11-JESSY CHRISTENSEN (RGPU)	ROGERS (PUYALLU	Inj Def
6. 09-SAM MITCHELL (WRIV)	WHITE RIVER    
7. 12-TAYLOR STAGLIANO (KNDY)	KENNEDY        	Fall 2:20
8. 10-GENESIS GONZALEZ(WARD)	WARDEN         

Weight Class : 171
1. 12-CHANTELLE BAILEY (ENUM)	ENUMCLAW       	Fall 1:58
2. 12-FAITH WASMUND (FIFE)	FIFE           
3. 11-KYLAH WILLIAMS (RGPU)	ROGERS (PUYALLU	13-12
4. 09-CAMILLA HUNTER (MTAH)	MT. TAHOMA     
5. 12-JESSICA TARANENKO(MTBK)	MT. BAKER      	Fall 0:17
6. 10-MORGAN MICHELS(YELM)	YELM           
7. 10-KAMYRIAH PADGETT (WRIV)	WHITE RIVER    	Fall 2:03
8. 11-MONICA OROZCO(CONN)	CONNELL        

Weight Class : 285
1. 12-ALISHA BEACH(KELS)	KELSO          	3-1 OT3
2. 12-KENDRA CREMEANS (BETH)	BETHEL         
3. 10-JAMILA CULCLEASURE (HILN)	HIGHLINE       	Fall 0:44
4. 09-ELIZABETH PATERSON (ENUM)	ENUMCLAW       
5. 10-LAURA CHARBONEAU(STWD)	STANWOOD       	Fall 1:23
6. 09-MIXTLY SIMON(BGRD)	BATTLE GROUND  
7. 10-ALLICIA LLEWELLYN(YELM)	YELM           	10-8 OT
8. 11-MONICA MCMONIGLE(YELM)	YELM