1A Washington State MAT CLASSIC XXX Championships 2018
Weight Class : 106
1. 11-JOSUE LUCAS(FRKS)	FORKS	10-2
2. 11-NATHANIAL MENDOZA(ZILL)	ZILLAH
3. 10-JOHNATHAN MAGANA(CONN)	CONNELL	6-2
4. 11-ANDY FRY(MONT)	MONTESANO
5. 10-JEREMIAH SALCEDO(GRAN)	GRANGER	5-4
6. 11-JOHN MITZEL(NVAL)	NACHES VALLEY
7. 11-LUTRA FELTEN(HOQM)	HOQUIAM	FALL 2:29
8. 11-MARVIN CALMO(NOOK)	NOOKSACK VALLEY

Weight Class : 113
1. 11-JEFF FRIEDMAN(LKSD)	LAKESIDE(9 MILE FALLS)	3-2
2. 09-DOMINIC MARTINEZ(ROYL)	ROYAL
3. 09-JUN FIGUEREDO(MDLK)	MEDICAL LAKE	6-2
4. 11-DAWSON HUSTED(ZILL)	ZILLAH
5. 09-TY EKERSON(MONT)	MONTESANO	F 8-1
6. 10-AARON LANO(MONT)	MONTESANO
7. 09-JUSTYCE ACOSTA(CHEW)	JENKINS{CHEWELAH}	19-9
8. 09-DEVON GANTT(NVAL)	NACHES VALLEY

Weight Class : 120
1. 11-LUKE WEAVER(SULT)	SULTAN	7-2
2. 12-HUNTER NEES(FREE)	FREEMAN
3. 09-JONNY DESROCHES(RSID)	RIVERSIDE{CHATTAROY}	5-2
4. 12-ANGEL DELANGEL(KION)	KIONA-BENTON
5. 10-MATTHEW JORGENSEN(DRPK)	DEER PARK	INJ DEF
6. 11-EVERETT PIERCE(DRPK)	DEER PARK
7. 12-MYLES MOON(CSAL)	COLUMBIA{WHITE SALMON}	6-3
8. 09-RAMIRO JIMENEZ(GRAN)	GRANGER

Weight Class : 126
1. 11-TRENT BAUN(COLV)	COLVILLE	FALL 3:22
2. 09-JOEL CORONEL(ZILL)	ZILLAH
3. 11-ANDREW SMITH(LKSD)	LAKESIDE(9 MILE FALLS)	8-7
4. 10-ARIEL MORALES(FRKS)	FORKS
5. 09-COLTON DUNCAN(FRKS)	FORKS	4-2 OT
6. 09-ALEX GONZALEZ(MDLK)	MEDICAL LAKE
7. 12-ELIJAH BELL(CSAL)	COLUMBIA{WHITE SALMON}	12-7
8. 10-DYLAN SAHOTA(COLV)	COLVILLE

Weight Class : 132
1. 09-ETHAN DAVIS(MDLK)	MEDICAL LAKE	FALL 3:18
2. 12-LUKE LARSON(VASH)	VASHON ISLAND
3. 12-ANTHONY MARTINEZ(WARD)	WARDEN	8-4
4. 11-LANE YOUNG(LKSD)	LAKESIDE(9 MILE FALLS)
5. 10-REUBEN SEEMAN(COLV)	COLVILLE	INJ DEF
6. 12-EDUARDO RODRIGUEZ(ROYL)	ROYAL
7. 11-JUAN ARTEAGA(GRAN)	GRANGER	INJ DEF
8. 10-AIDAN FLEMING(SULT)	SULTAN

Weight Class : 138
1. 12-LOGAN HOLT(FREE)	FREEMAN	F 7-1
2. 11-NOLAN DOLOUGHAN(FREE)	FREEMAN
3. 11-RODRIGO OZUNA(WARD)	WARDEN	7-2
4. 12-JUSTIN SAMPLE(ELMA)	ELMA
5. 11-WADE KOERNER(ZILL)	ZILLAH	3-1
6. 12-KEVIN PASTOR(ROYL)	ROYAL
7. 12-ERIC DE LA ROSA(ZILL)	ZILLAH	INJ DEF
8. 12-ANDREW JONES(CSRK)	CASTLE ROCK

Weight Class : 145
1. 12-JUAN ISIORDIA(GRAN)	GRANGER	12-1
2. 12-JAKE CHENEY(MERD)	MERIDIAN
3. 12-JAMES BELL(CSAL)	COLUMBIA{WHITE SALMON}	INJ DEF
4. 12-ETHAN NEWMAN(DRPK)	DEER PARK
5. 12-KARSTEN JENSEN(KLAH)	KLAHOWYA	5-4
6. 12-JONATHON SANCHEZ(MTBK)	MT. BAKER
7. 11-DANIEL BONILLA(ROYL)	ROYAL	9-0
8. 12-DANIEL CLAROS(CCLW)	CASCADE (LEAVENWORTH)

Weight Class : 152
1. 11-TREVOR MORRISON(COLV)	COLVILLE	3-2
2. 11-BRENT HODGSON(DRPK)	DEER PARK
3. 09-DUSTIN DODGE(GOLD)	GOLDENDALE	13-6
4. 12-WESTON DEAN(DRPK)	DEER PARK
5. 10-DIEGO ISIORDIA(GRAN)	GRANGER	8-0
6. 12-CARSON KLINGER(MONT)	MONTESANO
7. 10-LORENZO MYRICK(ROYL)	ROYAL	3-0
8. 11-SKYLER ISAACSON(MTBK)	MT. BAKER

Weight Class : 160
1. 11-WAYNE BAKER(CSRK)	CASTLE ROCK	16-5
2. 12-ROBERT BERGER(GRAN)	GRANGER
3. 12-CADEN BOSWELL(DRPK)	DEER PARK	18-6
4. 12-BRANDEN CHAVEZ(CONN)	CONNELL
5. 12-JARED LENZ(RSID)	RIVERSIDE{CHATTAROY}	INJ DEF
6. 12-TAKOTA ASHLEY(COLV)	COLVILLE
7. 11-COLBY DEMOREST(FRKS)	FORKS	12-5
8. 12-NICK FORDHAM(CLEL)	CLE ELUM-ROSLYN

Weight Class : 170
1. 09-KADEN KROUSE(CHEW)	JENKINS{CHEWELAH}	7-4
2. 10-SAMMY DESROCHES(RSID)	RIVERSIDE{CHATTAROY}
3. 12-ISAAC VARGAS(ZILL)	ZILLAH	10-6
4. 11-KAI OLSON(MONT)	MONTESANO
5. 12-CODY TARDANICO(FREE)	FREEMAN	4-1
6. 12-KALEB DENNIS(SULT)	SULTAN
7. 11-SHANE QUEEN(FRKS)	FORKS	9-2
8. 10-JAKE JEANNERET(CHEW)	JENKINS{CHEWELAH}

Weight Class : 182
1. 11-JOHN KNIGHT(COLV)	COLVILLE	5-2
2. 12-BRANDON IRIS(FREE)	FREEMAN
3. 12-TRE SARGENT(SULT)	SULTAN	9-6
4. 11-SKYLER GORDON(CHEL)	CHELAN
5. 10-TORETTO MAGALEI(CCCS)	CASCADE CHRISTIAN	6-1
6. 11-FERMIN MARTINEZ(ZILL)	ZILLAH
7. 12-TYRONE MENDEZ(WARD)	WARDEN	3-2
8. 11-PEYTON WATTS(CSRK)	CASTLE ROCK

Weight Class : 195
1. 12-NATHAN HALLADAY(CSRK)	CASTLE ROCK	11-4
2. 11-AKIO YAMADA(LKSD)	LAKESIDE(9 MILE FALLS)
3. 12-MIKE GARRISON(KWCN)	KING'S WAY CHRISTIAN	3-1
4. 11-DALTON SWAYZE(OKAN)	OKANOGAN
5. 12-HUNTER GANGLE(NVAL)	NACHES VALLEY	FALL 0:58
6. 12-SCOUT WALKER(COLV)	COLVILLE
7. 10-JOSE MENDOZA(KION)	KIONA-BENTON	3-2
8. 11-EDEN CISNEROS(FRKS)	FORKS

Weight Class : 220
1. 12-MARTIN DOMINGUEZ(WARD)	WARDEN	10-1
2. 12-AMIR NURIDDEEN(DRPK)	DEER PARK
3. 12-GARRETT TREVINO(FREE)	FREEMAN	4-1
4. 11-LUKE DAHLGREN(FRKS)	FORKS
5. 12-ALEX MEDINA(CSAL)	COLUMBIA{WHITE SALMON}	FALL 2:13
6. 12-DEVIN ROBERTS(RVEW)	RIVER VIEW
7. 11-RYDER GOFF(COLV)	COLVILLE	FALL 2:29
8. 11-JACOB GARCIA(ELMA)	ELMA

Weight Class : 285
3. 12-JONATHAN ANDREWJESKI(CONN)	CONNELL	FALL 3:17
4. 12-JOSE MENDOZA(GRAN)	GRANGER
5. 11-BRAEDEN SHANNON(MTBK)	MT. BAKER	INJ DEF
6. 12-NATHAN FLORES(FRKS)	FORKS
7. 11-TYTAN DUNCAN(DRPK)	DEER PARK	INJ DEF
8. 11-RYDER EILERS(ROYL)	ROYAL