2A Washington State MAT CLASSIC XXX Championships 2018
Weight Class : 106
1. 12-CHRIS MELO(OTHE)	OTHELLO	6-3
2. 12-URIEL GARCIA(WAPT)	WAPATO
3. 12-ROEHRE CUNNINGHAM(CHEH)	W.F. WEST(CHEH)	F4:01
4. 12-ANDY PIMENTEL(SELA)	SELAH
5. 11-SAMMY FLORES(EPHA)	EPHRATA	16-4
6. 9-JUDEAH SANDERS(WDLD)	WOODLAND
7. 12-JOHN PHAM(RENT)	RENTON	10-0
8. 12-QUINCY YOUNG(OLYP)	OLYMPIC

Weight Class : 113
1. 11-Isaac Lopez(BURL)	BURLINGTON EDISON	4-1
2. 09-Conor Goucher(ORTG)	ORTING
3. 11-Clay Johns(EPHA)	EPHRATA	4-0
4. 09-Nate Belcourt(WRIV)	WHITE RIVER
5. 10-Josiah Sanders(WDLD)	WOODLAND	F0:58
6. 12-Stephen Aguilar(WAPT)	WAPATO
7. 10-John Seth(LKWD)	LAKEWOOD	6-2
8. 11-Gonzalo Aleman(TOPP)	TOPPENISH

Weight Class : 120
1. 10-Haiden Drury(TOPP)	TOPPENISH	6-1
2. 12-Kevin Plenh-Romero(HILN)	HIGHLINE
3. 10-Avery Sundheim(EVSK)	EAST VALLEY{SPOKANE}	F2:32
4. 11-Jesus Rodriguez(WAPT)	WAPATO
5. 12-Chrys Cenkush(ORTG)	ORTING	10-5
6. 12-Levi Walters(CHEH)	W.F. WEST(CHEH)
7. 11-Pablo Martinez(LYND)	LYNDEN	15-3
8. 11-Estan Wakonabo(BREM)	BREMERTON

Weight Class : 126
1. 10-KYLER ROMERO(TOPP)	TOPPENISH	6-0
2. 12-JACOB FLORES(ORTG)	ORTING
3. 12-SERGY SALAS(WAPT)	WAPATO	4-1
4. 12-DANIEL CALLAHAN(SELA)	SELAH
5. 09-DYLAN STRALEY(CHEN)	CHENEY	4-2
6. 11-OSMAN CASTANEDA(HILN)	HIGHLINE
7. 12-TYLER SOUPHOMMANICHANH(ABER)	ABERDEEN	F2:51
8. 09-ROBERT GOMEZ(NKIT)	NORTH KITSAP

Weight Class : 132
1. 10-GABE HAWTHORNE(WRIV)	WHITE RIVER	16-9
2. 11-ALEXEI RUBIO(TOPP)	TOPPENISH
3. 10-BRYSON ANDERSON(ORTG)	ORTING	F1:56
4. 12-MYKKA MCALLISTER(CENT)	CENTRALIA
5. 12-CESAR BRIZUELA(WAPT)	WAPATO	4-2
6. 10-HUNTER BEHNKE(ORTG)	ORTING
7. 11-ZACH ROWE(STEL)	STEILACOOM	7-4
8. 10-ISAAC JOHN(TOPP)	TOPPENISH

Weight Class : 138
1. 12-ALEX CRUZ(ORTG)	ORTING	13-0
2. 12-ALEC ACFALLE(OLYP)	OLYMPIC
3. 10-JARED RODARTE(WRIV)	WHITE RIVER	3-0
4. 11-ISAAC GUILLEN(WAPT)	WAPATO
5. 12-ZACK NGUYEN(CHEN)	CHENEY	5-3
6. 11-JOSH CAMACHO(WASH)	WASHINGTON
7. 11-MASON BURBIDGE(TUMW)	TUMWATER	6--4
8. 12-ZACHARY BOWSKY(EVSK)	EAST VALLEY{SPOKANE}

Weight Class : 145
1. 12-TANNER LEES(WSGL)	WASHOUGAL	F4:32
2. 10-WESTON LYVER(WRIV)	WHITE RIVER
3. 12-ALEX VACA(WAPT)	WAPATO	4-0
4. 12-DALE ANDERSON(HOCK)	HOCKINSON
5. 12-JAKE FREEMAN(CLAK)	CLARKSTON	F4:58
6. 10-JAYDEN LANCASTER(ROCH)	ROCHESTER
7. 12-ISAIAH ERVIN(EVSK)	EAST VALLEY{SPOKANE}	F3:35
8. 11-RYAN SAYLOR(BREM)	BREMERTON

Weight Class : 152
1. 11-NATE MOORE(WRIV)	WHITE RIVER	TF16-0
2. 11-OWEN ENRIQUEZ(LONG)	R.A. LONG
3. 11-PHOENIX FARRAR(ORTG)	ORTING	8-2
4. 12-LOGAN KNUDSON(CRIV)	COLUMBIA RIVER
5. 12-ZACH STREUN(NKIT)	NORTH KITSAP	INJ
6. 09-KLEIN CARTER(WRIV)	WHITE RIVER
7. 11-AIDAN BUTTON(BLAN)	BLAINE	3-2
8. 11-KEYANO ZAMARRIPA(TOPP)	TOPPENISH

Weight Class : 160
1. 11-ANDRES AGUILERA(TOPP)	TOPPENISH	4-0
2. 11-MAX WHEELER(WRIV)	WHITE RIVER
3. 12-KYLE IGNACIO(OLYP)	OLYMPIC	F1:55
4. 10-LOGAN CANDANOZA(PROS)	PROSSER
5. 12-CHASE DUBOIS(BLAN)	BLAINE	F1:34
6. 10-JULIAN KENNEDY(BLCK)	BLACK HILLS
7. 11-JOHNATHAN MCBRIDE(WRIV)	WHITE RIVER	9-0
8. 11-DYLAN LALONE(ORTG)	ORTING

Weight Class : 170
1. 11-KIRAN SRIKANTH(PULL)	PULLMAN	5-2
2. 11-CARSON NORTHWIND(TOPP)	TOPPENISH
3. 11-JACK ERVIEN(WRIV)	WHITE RIVER	F1:38
4. 9-MATTHEW WEINNERT(CEDC)	CEDARCREST
5. 12-VICTOR TAFOYA(QUIN)	QUINCY	3-2
6. 12-TRISTEN DICKEY(CENT)	CENTRALIA
7. 11-PAYTON SCOTT(LYND)	LYNDEN	3-1
8. 12-PATRICK ALVARADO(BLCK)	BLACK HILLS

Weight Class : 182
1. 12-MASON SABIN(WRIV)	WHITE RIVER	5-3OT
2. 12-BOEDY TAYLOR(CHEN)	CHENEY
3. 11-JACOB WESTFALL(BLAN)	BLAINE	7-6
4. 12-JORDAN LAPOINTE(FKPR)	FRANKLIN PIERCE
5. 10-NOUH HAMMOU(NKIT)	NORTH KITSAP	8-4
6. 12-SCOTT BRAY(WVSK)	WEST VALLEY(SPOK)
7. 12-REYNE MACK(MLKT)	MOUNTLAKE TERRACE	3-2
8. 12-CADE STEVENSON(ELLE)	ELLENSBURG

Weight Class : 195
1. 12-RYAN REDFORD(WRIV)	WHITE RIVER	2-1
2. 12-WINSTON SCOTT(EVSK)	EAST VALLEY{SPOKANE}
3. 12-SALVADOR OSORIO(TOPP)	TOPPENISH	2-0
4. 12-AUNDRE SEABROOK(FOSS)	FOSS
5. 12-DJ GUZMAN(OTHE)	OTHELLO	F5:11
6. 10-MAC LAIRD(EPHA)	EPHRATA
7. 12-JACOB FLANAGAN(WDLD)	WOODLAND	10-8
8. 12-ELI WARNER(HILN)	HIGHLINE

Weight Class : 220
1. 10-AMADEO FLORES PIMENTEL(SELA)	SELAH	F6:59
2. 12-EVAN BARGER(ORTG)	ORTING
3. 12-LOGAN RESER(WVSK)	WEST VALLEY(SPOK)	6-3
4. 12-IZZ ALMOTES(CENT)	CENTRALIA
5. 12-MICHAEL HAYNES(SDWL)	SEDRO WOOLLEY	13-9
6. 11-DAWSON LIEURANCE(RIDG)	RIDGEFIELD
7. 11-CADEN HICKS(TUMW)	TUMWATER	6-2
8. 12-JONAVAN OMAR(HILN)	HIGHLINE

Weight Class : 285
3. 11-SVEN LUKNER(SDWL)	SEDRO WOOLLEY	3-2OT
4. 12-SKYLER MURRAY(ABER)	ABERDEEN
5. 11-AJ SELLEM(LINB)	LINDBERGH	INJ
6. 12-DIETRIK MUELLER(PULL)	PULLMAN
7. 12-GARRET NELSON(CEDC)	CEDARCREST	F4:10
8. 11-LUPETI SARTE(FIFE)	FIFE