4A Washington State MAT CLASSIC XXX Championships 2018
Weight Class : 106
1. 09-XAVIER EAGLIN(SKIT)	SOUTH KITSAP	9-8
2. 10-CHASE RANDALL(MEAD)	MEAD
3. 12-JACOB BENNETT(LKST)	LAKE STEVENS	9-4
4. 09-COLE LANCE(MONR)	MONROE
5. 10-NATHANIEL TOVAR(PSCO)	PASCO	9-8
6. 11-NOAH CORTEZ(GKAP)	GRAHAM-KAPOWSIN
7. 12-JONATHAN TANGUMA(MSLK)	MOSES LAKE	FALL 1:51
8. 11-WILLIAM SIRBU(KRID)	KENTRIDGE

Weight Class : 113
1. 10-AIZAYAH YACAPIN(CURT)	CURTIS	5-2
2. 11-YUSEF NELSON(AURI)	AUBURN RIVERSIDE
3. 12-TIM WESTBROOK(UNIV)	UNIVERSITY	5-0
4. 12-CHASE POSTON(OLYM)	OLYMPIA
5. 09-ANDREW MACIAS(SUNN)	SUNNYSIDE	12-0
6. 10-CARSON TANNER(ISSA)	ISSAQUAH
7. 12-HUNTER MURPHEY(HANF)	HANFORD	FALL 1:32
8. 11-KENTA DESPE(SKLN)	SKYLINE

Weight Class : 120
1. 11-CHASE TEBBETS(MEAD)	MEAD	5-3
2. 10-ROBBY VAUGHN(CHIW)	CHIAWANA
3. 11-AUSTIN MICHALSKI(TAHO)	TAHOMA	7-1
4. 12-DEVIN GENTZ(SKIT)	SOUTH KITSAP
5. 09-CODY BOLSTAD(PUYL)	PUYALLUP	5-1
6. 11-FABIAN ORTEGA(SUNN)	SUNNYSIDE
7. 11-JUSTIN MASON(MEAD)	MEAD	FALL 4:55
8. 11-PARKER HARDY(GLPK)	GLACIER PEAK

Weight Class : 126
1. 09-STEELE STARREN(TAHO)	TAHOMA	3-2
2. 12-TERRELL SANDERS(UNIV)	UNIVERSITY
3. 11-JACK LATIMER(CAMA)	CAMAS	7-3
4. 12-LANE HOLLAND(GKAP)	GRAHAM-KAPOWSIN
5. 11-KOBE SANTOYO(CHIW)	CHIAWANA	7-1
6. 11-JOSE CAMPOS(SUNN)	SUNNYSIDE
7. 10-JABRIL MUHAMMAD(AUMV)	AUBURN MOUNTAINVIEW	5-2
8. 12-JASON WALKER(PUYL)	PUYALLUP

Weight Class : 132
1. 11-TANNER CRAIG(CAMA)	CAMAS	2-1
2. 11-CJ RICHMOND(SUMN)	SUMNER
3. 10-ISAIAH H GONZALEZ(PSCO)	PASCO	5-3
4. 12-RYLAN THOMPSON(CAMA)	CAMAS
5. 11-SHAWN DAWLEY-ABEYTA(DVIS)	DAVIS	6-3
6. 11-AUSTIN CLELAND(SUMN)	SUMNER
7. 12-CODY LACOURSIERE(LKST)	LAKE STEVENS	6-4
8. 12-NOAH KOESTER(AUMV)	AUBURN MOUNTAINVIEW

Weight Class : 138
1. 11-JOHN SOWERS(DVIS)	DAVIS	5-2
2. 11-MARCUS PETERSON(SUMN)	SUMNER
3. 12-REID CARLTON(TAHO)	TAHOMA	2-0
4. 11-RUSSELL HANSON(AUMV)	AUBURN MOUNTAINVIEW
5. 12-DUNCAN HARRISON(MTSI)	MT. SI	6-4
6. 11-NOAH TALAVERA(UNON)	UNION
7. 12-BROCK FICKLE(MEAD)	MEAD	8-1
8. 11-DAVID TOBIAS(PSCO)	PASCO

Weight Class : 145
1. 12-CHAD SIMONSON(GKAP)	GRAHAM-KAPOWSIN	11-9 OT
2. 12-EMILIANO MATA(DVIS)	DAVIS
3. 11-DEVIN NEAL(CURT)	CURTIS	7-5
4. 11-JACE COULTER(PUYL)	PUYALLUP
5. 12-DEVANTE GOODMAN(MEAD)	MEAD	7-4
6. 12-BRADLEY WIGGS(CVAL)	CENTRAL VALLEY
7. 12-QUINTON SOUTHCOTT(ENUM)	ENUMCLAW	INJ DEF
8. 10-RILEY CISSNE(CHIW)	CHIAWANA

Weight Class : 152
1. 11-DANNY SNEDIKER(UNON)	UNION	8-4
2. 11-CAMERON CRAWFORD(MEAD)	MEAD
3. 12-SEBASTIAN ROBLES(SKIT)	SOUTH KITSAP	6-0
4. 12-EDWIN ROMERO(WALA)	WALLA WALLA
5. 12-GUNNER STARREN(TAHO)	TAHOMA	INJ DEF
6. 11-PATRICK WORKMAN(RICH)	RICHLAND
7. 12-JOHN SHORES(KRID)	KENTRIDGE	INJ DEF
8. 12-CAVAN WEBER(SUMN)	SUMNER

Weight Class : 160
1. 12-HUNTER CRUZ(MSLK)	MOSES LAKE	1-0
2. 12-NATHAN MARIN(SKIT)	SOUTH KITSAP
3. 12-DAVONN KEYES(SKIT)	SOUTH KITSAP	FALL 0:30
4. 10-GIDEON MALYCHEWSKI(CAMA)	CAMAS
5. 10-TYSON STOVER(CHIW)	CHIAWANA	8-3
6. 12-ANGELO LOERA(LKST)	LAKE STEVENS
7. 11-DREW CHRISTENSEN(WDNV)	WOODINVILLE	12-2
8. 12-KENNY MILLER(AURI)	AUBURN RIVERSIDE

Weight Class : 170
1. 12-MASON EAGLIN(SKIT)	SOUTH KITSAP	6-5
2. 12-COLE WASHBURN(AUBN)	AUBURN
3. 11-ZAK STRATTON(CVAL)	CENTRAL VALLEY	6-2
4. 11-ISAAC GUST(LKST)	LAKE STEVENS
5. 10-ISAAC CLARK(PUYL)	PUYALLUP	12-0
6. 12-KALEB SOLUSOD(ISSA)	ISSAQUAH
7. 12-DANIEL LADENBURG(BLMN)	BELLARMINE	15-0 TF
8. 09-DOMINIC KREMER(KWOD)	KENTWOOD

Weight Class : 182
1. 12-MALACHI LAWRENCE(LKST)	LAKE STEVENS	7-4
2. 12-LEVI WEAVER(MARN)	MARINER
3. 12-KETNER FIELDS(CURT)	CURTIS	11-3
4. 12-JACOB CASSADAY(DECA)	DECATUR
5. 10-BEN VOIGHTLEANDER(MEAD)	MEAD	3-1
6. 12-BEAU MAUSETH(MSLK)	MOSES LAKE
7. 11-JOSE TOVAR(PSCO)	PASCO	FALL 1:45
8. 12-MOISES MORALES(SUNN)	SUNNYSIDE

Weight Class : 195
1. 12-JACKSON MCKINNEY(SKVW)	SKYVIEW	6-2
2. 12-IZAIAH DAVIS(SKIT)	SOUTH KITSAP
3. 12-SAMUEL MALYCHEWSKI(CAMA)	CAMAS	FALL 4:02
4. 12-BAILEY SANCHEZ(MSLK)	MOSES LAKE
5. 12-PAYTON CASTRO(MSLK)	MOSES LAKE	FALL 1:31
6. 12-DOMINICK ALMAGUER(PSCO)	PASCO
7. 12-NICK BEATTY(SKLN)	SKYLINE	FALL 0:22
8. 12-JOSH ERLING(GLPK)	GLACIER PEAK

Weight Class : 220
1. 12-KIONE GIL(TAHO)	TAHOMA	8-3
2. 11-LUKE PURCELLA(CURT)	CURTIS
3. 11-ETHAN FRAGOSO(SKIT)	SOUTH KITSAP	FALL 2:17
4. 12-DANIEL HUIZAR(SUNN)	SUNNYSIDE
5. 10-BRAXTON MIKESELL(CVAL)	CENTRAL VALLEY	3-0
6. 12-ANTHONY CORTEZ(PSCO)	PASCO
7. 11-CHRIS SPARKS(GKAP)	GRAHAM-KAPOWSIN	3-1
8. 11-WILLIAM RUSSELL(AURI)	AUBURN RIVERSIDE

Weight Class : 285
3. 12-CHARLIE BAUMANN(NWPT)	NEWPORT (BELLEVUE)	FALL 1:47
4. 12-JOSH ALVAREZ(CHIW)	CHIAWANA
5. 12-JECTOR RAMIREZ(SUNN)	SUNNYSIDE	2-1
6. 12-NEFTALI LOPEZ(UNIV)	UNIVERSITY
7. 12-AUSTIN REWOLDT(ENUM)	ENUMCLAW	FALL 2:43
8. 12-CONNOR WHITE-SHRUM(GKAP)	GRAHAM-KAPOWSIN