B Washington Mat Classic XXX Championships 2018
Weight Class : 106
1. 09-RILEY VANATTA(TONA)	TONASKET	Fall 4:55
2. 09-LANE BOLICH(TONA)	TONASKET
3. 09-KOLBY SISK(COLF)	COLFAX	14-6
4. 10-CORY PERRYMAN(REAR)	REARDAN
5. 09-ROBERT THOMAS(LROS)	LAKE ROOSEVELT	Fall 2:43
6. 09-DARIN SEDENIUS(DARR)	DARRINGTON

Weight Class : 113
1. 09-COLIN SILVERTHORN(TONA)	TONASKET	11-6
2. 11-ETHAN HOGGATT(KALA)	KALAMA
3. 09-KEEGAN KEMMER(ILWA)	ILWACO	Fall 4:49
4. 09-SAMMY MANINA(NWCH)	NORTHWEST CHRISTIAN
5. 09-CODY FIELD(OROV)	OROVILLE	Fall 4:01
6. 10-NOLAN BURRILL(COLF)	COLFAX

Weight Class : 120
1. 11-DAWSON BRETZ(TONA)	TONASKET	11-6
2. 10-ETHAN HULL(REAR)	REARDAN
3. 09-JOSE CORTEZ(TONA)	TONASKET	6-1
4. 12-TOMMY LUCE(NWCH)	NORTHWEST CHRISTIAN
5. 12-JOE THOMPSON(ILWA)	ILWACO	Fall 1:31
6. 10-MARCUS HAMEL(LICH)	LIFE CHRISTIAN

Weight Class : 126
1. 10-CHRIS RIVERA(TONA)	TONASKET	Inj. Def.
2. 12-RYAN ISSAKIDES(SELK)	SELKIRK
3. 10-GARRETT ARMBRUSTER(NBCH)	NORTH BEACH	7-3
4. 12-RILEY FICHTER(CONC)	CONCRETE
5. 11-GANNON WHELDEN (ILWA)	ILWACO	9-2
6. 09-CHRISTIAN NIERMAN(KITT)	KITTITAS

Weight Class : 132
1. 11-KALEB HORN(LROS)	LAKE ROOSEVELT	4-1
2. 12-RANDY DIXON(MWAL)	MARY WALKER
3. 12-BEAU WIEBE(ORCS)	ORCAS ISLAND	Fall 2:33
4. 10-CARLOS NORRIS(DAYT)	DAYTON
5. 11-PRESTON LAWHEAD(SBND)	SOUTH BEND	Fall 4:25
6. 12-JUSTIN CHAPMAN(DVPT)	DAVENPORT

Weight Class : 138
1. 11-GRAHAM ROCHA(NWCH)	NORTHWEST CHRISTIAN	7-2
2. 10-SETH BAUGHER(TONA)	TONASKET
3. 12-CALEB COLE(REAR)	REARDAN	Fall 2:47
4. 12-ALLEN CHETWOOD(ILWA)	ILWACO
5. 10-ENRIQUE LONG(TONA)	TONASKET	Fall 4:19
6. 11-CHASE CLARK(KETT)	KETTLE FALLS

Weight Class : 145
1. 11-GARRETT WILSON(TONA)	TONASKET	7-3
2. 10-RYLAN ANDERSON(REAR)	REARDAN
3. 11-ETHEN TESCH(WILB)	WILBUR-CRESTON	3-1
4. 10-LUCAS ASHLEY(ADNA)	ADNA
5. 10-BRODY KLEIN(RAIN)	RAINIER	Fall 4:20
6. 11-GUNNAR HILDERBRANDT(REPU)	REPUBLIC

Weight Class : 152
1. 11-TONY NICHOLS(LROS)	LAKE ROOSEVELT	3-2
2. 11-THOMAS PERRYMAN(REAR)	REARDAN
3. 12-BRAXTON DOWELL(ADNA)	ADNA	5-4
4. 10-CARSEN WALTON(TONA)	TONASKET
5. 12-CHRISTOPHER JONES(COLF)	COLFAX	3-0
6. 11-JACK JORDAN(RAYM)	RAYMOND

Weight Class : 160
1. 11-JOE PEASLEY(WILB)	WILBUR-CRESTON	9-1
2. 12-HUNTER CARMAN(SELK)	SELKIRK
3. 11-AUSTIN WOOD(TONA)	TONASKET	3-2
4. 12-TRAVIS KNAUFF(GPAL)	GARFIELD/PALOUSE
5. 12-RYCKI CRUZ(TONA)	TONASKET	Fall 1:31
6. 11-MATTHEW SLAPE(ADNA)	ADNA

Weight Class : 170
1. 11-ASHTON DOWELL(ADNA)	ADNA	4-3
2. 12-GAGE BURTENSHAW(DARR)	DARRINGTON
3. 12-SETH HILL(NWCH)	NORTHWEST CHRISTIAN	15-0
4. 12-BEN BYINGTON(SBND)	SOUTH BEND
5. 12-DANE HALL(COLF)	COLFAX	Fall 1:37
6. 11-OZIUS HARDEN(REAR)	REARDAN

Weight Class : 182
1. 12-ETHAN LANDT(REAR)	REARDAN	Fall 3:11
2. 12-ZANE SCOTT(OROV)	OROVILLE
3. 11-ISAAC GOMEZ(TONA)	TONASKET	7-2 OT
4. 12-GLEN JOHNSON(LBSG)	LIBERTY (SPANGLE)
5. 12-KAMERON PERRY(ADNA)	ADNA	13-7
6. 12-MASON PAYNE(REAR)	REARDAN

Weight Class : 195
1. 12-FINLAY HOLSTON(LBEL)	LIBERTY BELL	Fall 5:39
2. 12-JACK SPIESS(KALA)	KALAMA
3. 10-JOHNNY FRANKE(DARR)	DARRINGTON	2-1
4. 12-MARCUS CONNOR(ILWA)	ILWACO
5. 12-MASON PARTLOW(KITT)	KITTITAS	8-6
6. 12-BRANDON BARKER(TONA)	TONASKET

Weight Class : 220
1. 12-EZRA MILLER(LICH)	LIFE CHRISTIAN	9-7
2. 12-HUNTER SCHURGER(MWAL)	MARY WALKER
3. 11-AUGIE ALLENBACH(COLF)	COLFAX	Fall 1:25
4. 11-TUCKER DERANLEAU(OCOS)	OCOSTA
5. 11-COLE ROSMAN(WILB)	WILBUR-CRESTON	Fall 4:52
6. 09-SHERWIN VARGAS(LROS)	LAKE ROOSEVELT

Weight Class : 285
1. 12-ALEX GARCIA(BREW)	BREWSTER	13-0
2. 12-HUNTER DAWLEY(REAR)	REARDAN
3. 10-NICHOLAS SCHURGER(MWAL)	MARY WALKER	Fall 1:45
4. 12-CAHLABE WHELDEN(ILWA)	ILWACO
5. 10-CHARLIE HARRINGTON(LBSG)	LIBERTY (SPANGLE)	Fall 3:21
6. 11-SETH DONALDSON(LICH)	LIFE CHRISTIAN