Girls Washington State MAT CLASSIC XXX Championships 2018
Weight Class : 100
1. 09-TAYLOR WILSON(HANF)	HANFORD	Disq. From Tourney
2. 	
3. 11-ASHLYN DAUGHERTY(WDLD)	WOODLAND	9-1
4. 10-AALIYAH ESCAMILLA(WARD)	WARDEN
5. 11-MELANIE FLORES(MSLK)	MOSES LAKE	3-1
6. 12-FAITH CARDENAS(ABER)	ABERDEEN
7. 10-CORA ORTON(SDWL)	SEDRO WOOLLEY	FALL 2:59
8. 10-JULIA RICHARDS(PUYL)	PUYALLUP

Weight Class : 105
1. 12-ALINA COLLINS(BLMN)	BELLERMINE PREP	7-3
2. 12-MARIA REYES(GVEW)	GRANDVIEW
3. 12-HIKARU ABE(SKVW)	SKYVIEW	6-3
4. 10-EMILY MENDEZ(OTHE)	OTHELLO
5. 11-RAISA PLEASANTS(TJEF)	THOMAS JEFFERSON	FALL 1:26
6. 11-ASHLEY MCGHEE(KELS)	KELSO
7. 10-DIANA CANTINI(KAMK)	KAMIAK	5-3
8. 12-KAYLEE GAINES(MTVN)	MT. VERNON

Weight Class : 110
1. 12-OLYVIA SMITH(ZILL)	ZILLAH	2-0
2. 10-HOLLY BEAUDOIN(NKIT)	NORTH KITSAP
3. 09-SALYNA SHOTWELL(RGPU)	ROGERS (PUYALLUP)	6-3
4. 10-KENZIE CORMIER(ENUM)	ENUMCLAW
5. 10-MOLLY WILLIAMS(REDM)	REDMOND	FALL 1:59
6. 10-LEAH HIATT(REDM)	REDMOND
7. 11-ANJILIA SUMANDIG(FDWY)	FEDERAL WAY	4-1
8. 11-CARMEN DEGREGG(EVRT)	EVERETT

Weight Class : 115
1. 11-PHOENIX DUBOSE(YELM)	YELM	7-5
2. 10-VIKTORYA TORRES(GRAN)	GRANGER
3. 12-JAMAYIA BLACKSTON(LINC)	LINCOLN	16-4
4. 11-HAILEY JOHNSON(CSAL)	COLUMBIA{WHITE SALMON}
5. 09-MAIZY FELTWELL(LBSG)	LIBERTY (SPANGLE)	FALL 2:17
6. 12-AMANDA HENDERSON(FDWY)	FEDERAL WAY
7. 11-CASSIDY O`HARA(LKWD)	LAKEWOOD	4-2
8. 12-ANGEL COLLINS(NKIT)	NORTH KITSAP

Weight Class : 120
1. 12-LYNETTE SAMANO(BSSC)	BELLINGHAM SD	3-2
2. 11-PAYTON STROUD(WRIV)	WHITE RIVER
3. 10-BROOKLYN CUTLER(YELM)	YELM	FALL 2:07
4. 12-LEILANI CHICHENOFF(DVIS)	DAVIS
5. 11-TAYLOR ROBBINS(HANF)	HANFORD	INJ DEF
6. 09-LONDON HOUSTON(FDWY)	FEDERAL WAY
7. 12-ASHLYN MORRIS(OLYP)	OLYMPIC	FALL 4:18
8. 10-ALICIA STEWART(SHAD)	SHADLE PARK

Weight Class : 125
1. 12-CAMERON GUERIN(DVIS)	DAVIS	14-0
2. 11-MYA SPENCER(EPHA)	EPHRATA
3. 11-HALEY MICHAELSON(BREM)	BREMERTON	FALL 2:51
4. 09-CLAIRE DICUGNO(WRIV)	WHITE RIVER
5. 11-CHEYEANN MEYER(ADNA)	ADNA	13-2
6. 09-EBONNEY BOWHAY(MTBK)	MT. BAKER
7. 12-HAILEY HENRY(OLYM)	OLYMPIA	FALL 4:27
8. 12-GALI VALENCIA(GKAP)	GRAHAM-KAPOWSIN

Weight Class : 130
1. 12-JOESSIE GONZALEZ(SNOH)	SNOHOMISH	11-4
2. 11-KAYLEE MOORE(NVAL)	NACHES VALLEY
3. 10-CARLY SMITH(YELM)	YELM	FALL 4:24
4. 09-RILEY AAMOLD(UNON)	UNION
5. 12-JASEL PEREZ(GVEW)	GRANDVIEW	10-3
6. 12-MAKENNA SPEED(KALA)	KALAMA
7. 12-JADEN ROBB(WSGL)	WASHOUGAL	8-2
8. 10-ELISE SCRAFFORD(NKIT)	NORTH KITSAP

Weight Class : 135
1. 10-ALLISON BLAINE(HBAY)	HUDSON'S BAY	4-2
2. 12-KIARA PIERSON(SEQU)	SEQUIM
3. 10-IVY KRAGHT(KWOD)	KENTWOOD	6-0
4. 12-JEMMA SOUZA(RGPU)	ROGERS (PUYALLUP)
5. 10-ALISHA VAN SCOY(STWD)	STANWOOD	FALL 2:27
6. 09-JASELYN JONES(QUIN)	QUINCY
7. 12-DEMPSI TALKINGTON(RVEW)	RIVER VIEW	FALL 1:45
8. 12-SOPHIA LEER(KMER)	KENT MERIDIAN

Weight Class : 140
1. 12-NICOLE CLARK(SUMN)	SUMNER	6-4
2. 11-KRISTA WARREN(UNON)	UNION
3. 10-ALEXANDRIA SANFORD(KWOD)	KENTWOOD	6-0
4. 12-BROOKLYN WURM-WERTZ(WSGL)	WASHOUGAL
5. 12-CHELSEY ROCHESTER(YELM)	YELM	INJ DEF
6. 12-ALLY DE LA CRUZ(KAMK)	KAMIAK
7. 11-MAKAYLA ROGGOW(KELS)	KELSO	FALL 4:48
8. 12-ESTRELLA PULGARIN(WAPT)	WAPATO

Weight Class : 145
1. 10-KILEY HUBBY(GLPK)	GLACIER PEAK	FALL 1:12
2. 09-LALY GONZALEZ-NUNEZ(WAHL)	WAHLUKE
3. 11-ANNABELLE HELM(UNON)	UNION	9-1
4. 10-NEVAEH CASSIDY(UNON)	UNION
5. 12-BROOKE MULLINS(PUYL)	PUYALLUP	FALL 1:11
6. 12-SHELAHA BROWN-STEPHENS(YELM)	YELM
7. 12-FLORA MORROW(EMNT)	EASTMONT	FALL 4:21
8. 11-LINDSEY CRAWFORD(STWD)	STANWOOD

Weight Class : 155
1. 12-KATHLEEN FLANAGAN(WILS)	WILSON	FALL 0:43
2. 10-LOURDES TORRES(SUNN)	SUNNYSIDE
3. 12-ALEXANDRA GONCHAR(MTVN)	MT. VERNON	FALL 2:39
4. 09-ALEXIA ASSELIN(KNWK)	KENNEWICK
5. 10-JENNIFER KANG(CURT)	CURTIS	FALL 1:59
6. 11-MALOREE CALZADILLAS(KION)	KIONA-BENTON
7. 10-MERCEDES HOLTER(CSRK)	CASTLE ROCK	7-2
8. 12-CY`NARI GREEN(BREM)	BREMERTON

Weight Class : 170
1. 12-SABRINA PEREZ(KWOD)	KENTWOOD	FALL 2:50
2. 11-CAYLEE COLLINS(HILN)	HIGHLINE
3. 11-QUINN LACY(SHEL)	SHELTON	6-2
4. 12-KARRAH SMITH(GFAL)	GRANITE FALLS
5. 12-ELIZABETH ESPINOZA(SUNN)	SUNNYSIDE	FALL 2:55
6. 11-TANYA SIMORA(PUYL)	PUYALLUP
7. 11-AMANDA FRY(SECA)	SETON CATHOLIC	FALL 0:15
8. 09-EMMA FLEURY(BURL)	BURLINGTON EDISON

Weight Class : 190
1. 09-OFA HE LOTU TUIFUA(KMER)	KENT MERIDIAN	FALL 2:45
2. 12-GIULIANA PEPE(MTRN)	MOUNT RAINIER
3. 12-ASHLEY KILE(YELM)	YELM	FALL 2:11
4. 09-TATUM HEIKKILA(ABER)	ABERDEEN
5. 12-DANEIL JOLLEY(WARD)	WARDEN	INJ DEF
6. 11-SHELBY SEARS(MTBK)	MT. BAKER
7. 10-GRACE NELSON(HANF)	HANFORD	FALL 1:49
8. 12-VICTORIA MENDOZA(OTHE)	OTHELLO

Weight Class : 235
3. 12-NATASHA FRUH(NBCH)	NORTH BEACH	7-3
4. 12-VERONIQUE ABAGLO(FIFE)	FIFE
5. 10-CHANEL SIVA(STWD)	STANWOOD	FALL 0:20
6. 11-EVA MEDINA(KELS)	KELSO
7. 10-GODDESS MA`ALONA-FALETOGO(TJEF)	THOMAS JEFFERSON	FALL 3:23
8. 12-KARELY GARCIA(WARD)	WARDEN