King County Aquatics Center - Site License            11/18/2013 - 1:57 PM
                 WIAA/Dairy Farmers of WA/Les Schwab Tires                 
                  2013 2A Girls State Swim & Dive Champs                   
 
 Event 206  Women 100 Yard Butterfly
=========================================================================
    Name                 Year School            Prelims     Finals Points 
=========================================================================
                            === A - Final ===                            
 
  1 Crane, Kelsey          11 KLAH              1:00.38      57.77   20  
                 26.56        57.77 (31.21)
  2 Munger, Madison        12 SUMN                59.80    1:00.51   17  
                 27.97      1:00.51 (32.54)
  3 McCloskey, Kaelee      10 ARCH              1:00.75    1:00.70   16  
                 28.37      1:00.70 (32.33)
  4 Hoffman, Madeline      12 CAP               1:01.80    1:01.64   15  
                 29.05      1:01.64 (32.59)
  5 Solis, Serita          10 NK                1:02.36    1:03.08   14  
                 28.67      1:03.08 (34.41)
  6 Dorris, Kiana          11 FIFE              1:03.22    1:03.16   13  
                 29.38      1:03.16 (33.78)
  7 Schmidt, Alexis         9 CHEN              1:02.88    1:03.23   12  
                 29.97      1:03.23 (33.26)
  8 Eidenmuller, Jessica   11 CAP               1:03.03    1:04.06   11  
                 28.55      1:04.06 (35.51)
 
                            === B - Final ===                            
 
  9 Hummel, Alicia         10 ELLE              1:04.42    1:03.77    9  
                 29.42      1:03.77 (34.35)
 10 Feldmann, Lauren       12 WV                1:04.16    1:03.90    7  
                 30.19      1:03.90 (33.71)
 11 Guyt, Juliana          11 BREM              1:05.13    1:04.01    6  
                 29.91      1:04.01 (34.10)
 12 Olson, Rachel          12 SW                1:05.57    1:04.88    5  
                 30.21      1:04.88 (34.67)
 13 Jones, Taylor          11 ABER              1:03.56    1:05.79    4  
                 29.98      1:05.79 (35.81)
 14 Schulte, Jenessa       11 CAP               1:07.02    1:06.36    3  
                 30.15      1:06.36 (36.21)
 15 Matz, Keesha           12 WFW               1:06.71    1:06.60    2  
                 30.60      1:06.60 (36.00)
 16 Chufar, Abby           12 LIND              1:06.82    1:06.62    1  
                 30.91      1:06.62 (35.71)
 
                          === Preliminaries ===                          
 
 17 Otton, Kylie           10 TUMW              1:07.41             
                 30.95      1:07.41 (36.46)
 18 Healy, Alice           12 KING              1:08.00             
                 31.27      1:08.00 (36.73)
 19 Wyll, Bella            10 ANAC              1:08.59             
                 32.83      1:08.59 (35.76)
 20 Johnson, Kelsey        10 SW                1:09.38             
                 30.18      1:09.38 (39.20)
 21 Elkayssi, Malika       12 LW                1:09.65             
                 32.16      1:09.65 (37.49)
 22 Tollackson, Sydney     11 WV                1:09.85             
                 32.82      1:09.85 (37.03)
 23 McGhee, Savannah       12 SQUA              1:10.07             
                 31.70      1:10.07 (38.37)
 24 Venters, Haley         11 ELLE              1:10.91             
                 32.87      1:10.91 (38.04)
 
                Combined Team Scores - Through Event 206                 
 
  1. Squalicum                          95   2. Ellensburg                         87
  3. Pullman                            81   4. West Valley (Yakima)               75
  5. Archbishop Murphy                  67   6. Lake Washington                    65
  7. Port Angeles                     57.5   8. Capital                            55
  9. North Kitsap                       51  10. Sehome                             47
 10. Sumner                             47  12. Cheney                           42.5
 13. Aberdeen                           37  13. Klahowya                           37
 15. Fife                               32  16. Bellingham                         29
 16. Mark Morris                        29  18. W. F. West                         21
 19. Port Townsend                      19  20. Sedro-Woolley                      17
 21. Kingston                           15  21. Steilacoom                         15
 23. Sammamish                          14  24. Clover Park                        13
 25. Toppenish                           8  26. Hockinson                           7
 26. Clarkston                           7  28. Bremerton                           6
 29. Anacortes                           5  30. Tumwater                            2
 31. Lindbergh                           1  31. Eatonvile                           1