King County Aquatics Center - Site License            11/18/2013 - 1:57 PM
                 WIAA/Dairy Farmers of WA/Les Schwab Tires                 
                  2013 2A Girls State Swim & Dive Champs                   
 
 Event 207  Women 100 Yard Freestyle
=========================================================================
    Name                 Year School            Prelims     Finals Points 
=========================================================================
                            === A - Final ===                            
 
  1 Wong, Sydney            9 SQUA                55.20      54.27   20  
                 25.82        54.27 (28.45)
  2 Norman, MaKenzie        9 CHEN                56.18      55.25   17  
                 26.37        55.25 (28.88)
  3 Mock, Katie             9 CASH                56.84      56.50   16  
                 26.68        56.50 (29.82)
  4 Jao, Rose              11 PULL                56.76      56.56   15  
                 27.31        56.56 (29.25)
  5 Holmgren, Hannah       10 SEH                 57.72      56.83   14  
                 26.84        56.83 (29.99)
  6 Reid, Ashlee           12 PA                  57.12      56.90   13  
                 26.85        56.90 (30.05)
  7 Djukic, Nina           12 SEH                 57.30      57.11   12  
                 26.99        57.11 (30.12)
  8 Pearson, Jada          10 CAP                 56.88      57.31   11  
                 26.92        57.31 (30.39)
 
                            === B - Final ===                            
 
  9 Johnson, Katrina       10 TOPP                57.83      58.49    8  
                 28.09        58.49 (30.40)
  9 LeMaster, Lauren       11 LW                  59.20      58.49    8  
                 27.76        58.49 (30.73)
 11 Walker, Hannah         10 LW                  59.09      58.55    6  
                 27.80        58.55 (30.75)
 12 Ditty, Alicia          12 SUMN                59.25      58.84    5  
                 27.99        58.84 (30.85)
 13 Sires, Brooke          12 PA                  59.08      59.04    4  
                 28.09        59.04 (30.95)
 14 Ridder, Rose           11 PT                  58.49      59.13    3  
                 28.54        59.13 (30.59)
 15 Rinker, Sharlene       12 CLARK               58.83      59.47    2  
                 28.18        59.47 (31.29)
 16 Rickey, Kendall         9 WV                  58.93    1:00.23    1  
                 28.54      1:00.23 (31.69)
 
                          === Preliminaries ===                          
 
 17 Scott, Hailey           9 PA                  59.71             
                 28.52        59.71 (31.19)
 18 Rowe, Danielle         11 ABER                59.73             
                 28.39        59.73 (31.34)
 19 Ziegan, Blaire         10 SAMM              1:00.07             
                 28.73      1:00.07 (31.34)
 20 Mundell, Megan         11 SEH               1:00.10             
                 28.69      1:00.10 (31.41)
 21 Grambo, Sophie         10 SEH               1:00.69             
                 29.02      1:00.69 (31.67)
 22 Bonnell, Brooke        12 LW                1:00.87             
                 28.67      1:00.87 (32.20)
 23 Lopez-Cruz, Zuleyka    11 FIFE              1:01.85             
                 29.53      1:01.85 (32.32)
 24 Howard, Nicole         10 TUMW              1:02.62             
                 29.48      1:02.62 (33.14)
 
                Combined Team Scores - Through Event 207                 
 
  1. Squalicum                         115   2. Pullman                            96
  3. Ellensburg                         87   4. Lake Washington                    79
  5. West Valley (Yakima)               76   6. Port Angeles                     74.5
  7. Sehome                             73   8. Archbishop Murphy                  67
  9. Capital                            66  10. Cheney                           59.5
 11. Sumner                             52  12. North Kitsap                       51
 13. Klahowya                           37  13. Aberdeen                           37
 15. Fife                               32  16. Mark Morris                        29
 16. Bellingham                         29  18. Port Townsend                      22
 19. W. F. West                         21  20. Sedro-Woolley                      17
 21. Toppenish                          16  21. Cashmere                           16
 23. Steilacoom                         15  23. Kingston                           15
 25. Sammamish                          14  26. Clover Park                        13
 27. Clarkston                           9  28. Hockinson                           7
 29. Bremerton                           6  30. Anacortes                           5
 31. Tumwater                            2  32. Eatonvile                           1
 32. Lindbergh                           1